درباره ما

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سالها تجریه و داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به سوئد و دارای بزرگترین بانک اطلاعات تحصیل در خارج از کشور میباشد اگر تحصیل در خارج از کشور هدف شماست غرور این انتخاب را با ما تجربه کنید.

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

آشنایی با کشور فنلاند

آشنایی با کشور فنلاند

آشنایی با کشور فنلاند

 

درباره کشور فنلاند:

برای کسب اقامت دائم و کسب تابعیت کشور فنلاند از طریق اخذ اقامت تحصیلی، اخذ اقامت کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور فنلاند نیاز است اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور فنلاند داشته باشید.
کشورهای اسکاندیناوی جزو سبزترین کشورهای جهان هستند که درمیان آنها کشور فنلاند بعنوان بهترین کشور از لحاظ سطح زندگی شناخته شده است. کشور فنلاند عنوان بهترین کشور در کل جهان را از نظر کیفیت آب و هوا به خود اختصاص داده است.

همان طور که می دانید کشور فنلاند در شمال اروپا روی طول جغرافیایی ۲۲ تا ۳۲ درجه و عرض جغرافیایی ۶۰ تا ۷۰ درجه واقع شده است. کشور فنلاند از شمال با کشور نروژ، از شرق با کشور روسیه، از غرب با کشور سوئد همسایه است. خلیج بوتنی در غرب، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی کشور فنلاند قرار دارد.

کشور فنلاند سرزمینی پست، تشکیل شده از چندین دریاچه ( معروف به کشور هزار دریاچه با پوشش ۱۰ درصد از مساحت کل کشور) است. ۸۶ درصد کشور فنلاند پوشیده از جنگل های توندرا و تایگا می باشد. رشته کوه‌های کشور فنلاند بیشتر در نیمه شمالی واقع شده‌اند. بزرگ‌ ترین دریاچه کشور فنلاند سایمای بزرگ نام دارد که ۴۳۷۷ کیلومتر مربع مساحت آن می باشد.  بلندترین رود کشور فنلاند نیز کمی یوکی است که با ۴۸۳ کیلومتر طول که در بسیاری از مناطق کشور فنلاند جاری می باشد.
قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار شمالگان، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ ترین کشور جهان تبدیل کرده است. در شمالی‌ترین نقطه فنلاند تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی‌کند و همه ۲۴ ساعت روز هوا روشن است. در زمستان نیز ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. به علت نامساعد بودن آب و هوای شمال فنلاند، جمعیت بسیار کمی در این منطقه زندگی می‌کنند.
تابستان فنلاند بسیار درخشنده و گرم و کوتاه و زمستان آن بسیار تاریک، سرد و بسیار طولانی است.

 

تاریخ کشور فنلاند: 

درباره تاریخ کشور فنلاند می توان گفت که پیشینیان مردم کنونی کشور فنلاند یعنی فین‌ها در اواخر قرن اول و در اوایل قرن دوم میلادی مهاجرت خود را از ساحل جنوبی خلیج فنلاند به سوی کشور فنلاند آغاز کردند. در قرن دوازدهم فنلاندی‌ها برای حفظ خود در مقابل دشمنانشان بخصوص روس‌ها، از کشور سوئد طلب کمک کردند و بدین گونه فنلاند به تصرف کشورسوئد درآمد.
کشور سوئد در سال ۱۸۰۹ کشور فنلاند را به الکساندر یکم (روسیه) تسلیم کرد و درسال ۱۹۰۱ مردم کشور فنلاند دارای مجلس قانون گذاری و حق رأی شدند.
کشور فنلاند از سدهٔ دوازدهم تا آغاز سدهٔ نوزدهم جزئی از کشور سوئد بود و پس از آن در یک دوره‌ به دوک‌ نشین بزرگ خودگردان درامپراطوری روسیه تبدیل شد و این وضعیت تا انقلاب روسیه ادامه داشت.
پس از جنگ جهانی دوم به خصوص با آغاز نیمه دوم قرن حاضر، کشور فنلاند وضع طبیعی خود را به دست آورد و با وجود روابط تلخ گذشته با شوروی، هم اکنون دارای روابطی دوستانه با این کشور است. کشور فنلاند رشد اقتصادی و اجتماعی خوبی دارد و توانسته در سال‌های اخیر به کشوری پیشرفته تبدیل شود.
کشور فنلاند در سال 1995 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. در سال 2002 میلادی، کشور فنلاند جز اولین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود که شروع به استفاده از یورو، واحد پول مشترک اتحادیه اروپا کرد و از واحد پول خود صرف نظر نمود. کشور فنلاند هم اکنون جزو کشورهای حوزه شنگن می باشد.

نظام سیاسی کشور فنلاند جمهوری است که بر اساس مجلس اداره می‌شود. رئیس‌ جمهور مسئول معرفی نخست‌ وزیر است و کابینه را نخست وزیر اداره می‌کند. نخست وزیر و کابینه‌اش باید بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.
مجلس کشور فنلاند ۲۰۰ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند. رئیس‌جمهور که مسئولیت اصلیش هدایت سیاست‌های خارجی است، هر شش سال یکبار توسط انجمن انتخاباتی، برگزیده می‌شود .سن رأی در این کشور ۱۸ سالگی است و رأی دادن حق عمومی است.
کشور فنلاند بعنوان یکی از بهترین‌ نظام های آموزشی دنیا شناخته شده است. نظام آموزشی کشور فنلاند سیستمی برابرطلب، بدون هیچ گونه شهریه‌ای می‌ بود که بعد از سال 2016 دیگر رایگان نیست و برای تحصیل باید شهریه پرداخت شود.

از مهمترین و معروف ترین دانشگاه های کشور فنلاند می توان به دانشگاه هلسینکی، دانشگاه تامپر و دانشگاه فنلاند شرقی اشاره کرد. 

 

همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم در اتحادیه اروپا را دارند به عنوان گزینه های اول کشور فنلاند را به دلایل زیر نیز در نظر میگیرند.

جمهوری فنلاند کشوری است در حوزه اسکاندیناوی و در شمال اروپا این کشور ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور فنلاند در منطقه کلان‌ شهر هلسینکی زندگی می‌کنند.
واحد پول کشور فنلاند یورو است.

در کشور فنلاند دو زبان فنلاندی و سدی به رسمیت شناخته شده است.

 ۸۹٫۳۳ درصد از مردم کشور فنلاند زبان فنلاندی را دارند و زبان سوئدی در چند منطقهٔ ساحلی در غرب، جنوب و منطقهٔ خودگردان الند رایج است و صحبت می‌شود.

حدود ۷۸ درصد از مردم کشور فنلاند پیرو دین مسیحیت هستند و ۲۰ درصد از مردم نیز مذهبی ندارند.

 نام کشور فنلاند در زبان فنلاندی، سوئومی (Suomi) نامیده می‌شود. واژه فنلاند که در زبان فارسی به‌ کار می‌رود از نام فرانسوی کشور فنلاند گرفته شده‌ است.

از نظر مساحت، کشور فنلاند هشتمین کشور دراتحادیه اروپاست. کشور فنلاند از نظر جمعیت کم‌ تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌ شمار می رود.

کشور فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالا و عالی زندگی در کل جهان قرار می‌گیرد.

از نظر کیفیت آب و هوا بهترین کشور جهان و بهترین کشور حوزه اسکاندیناوی برای زندگی شناخته شده است. تقریبا 100 درصد مردم فنلاند باسوادند و از سطح زندگی بالایی برخوردارند.

صنایع فلزکاری و فنی به ویژه کشتی سازی از جمله مهمترین صنایع کشور فنلاند است که به خاطر مرغوبیت و طراحی خوب شهرتی جهانی دارد. کشور فنلانددر صنعت ماهیگیری که یکی از صنایع عمده است و هم در بخش کشاورزی، دامداری، غلات و لبنیات فعالیت چشمگیری دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021