درباره ما

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سالها تجریه و داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به سوئد و دارای بزرگترین بانک اطلاعات تحصیل در خارج از کشور میباشد اگر تحصیل در خارج از کشور هدف شماست غرور این انتخاب را با ما تجربه کنید.

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

انواع بورسیه تحصیلی سوئد

انواع بورسیه تحصیلی سوئد

کسانی که خواهان مهاجرت تحصیلی به سوئد هستند ممکن است به دلیل هزینه های بالا از تحصیل در این کشور منصرف شوند اما مهاجرت از راه بورسیه تحصیلی سوئد امکان مهاجرت مقرون به صرفه تحصیلی را برای فرد مهیا می کند.

هزینه های دانشگاه های سوئد مشابه بقیه کشورهای شمال اروپا است. دانشجویان بین المللی باید توان پرداخت SEK80،000-140،000 ( آمریکا 9،660-16،900 $) در هر سال تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد ویا کارشناسی را داشته باشند و حتی این مبلغ  برای رشته های هنر و پزشکی بیشتر نیز می شود. تحصیل در دوره دکتری در سوئد رایگان است. برای پوشش هزینه های دانشگاه می توانید از بورسیه های تحصیلی استفاده نمایید.

انواع بورسیه تحصیلی سوئد - کمک هزینه تحصیلی در سوئد چیست؟

بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیلات (به طور مستقیم در دانشگاههای خود سوئد  ویا توسط دانشگاههای سوئدی پرداخت خواهد شد) و هزینه های زندگی را به مبلغ ۹۰۰۰ کرون در ماه پرداخت می کند.

همچین بورس تحصیلی شامل کمک هزینه سفر در ارتباط تحصیل دانشجویان را نیز است. کمک هزینه سفر یک بار پرداخت ۱۵۰۰۰ SEK است. بورس تحصیلی شامل بیمه حوادث و بیمه سلامت نیز می شود.

انواع بورسیه تحصیلی سوئد - چه مقدار بورس تحصیلی سوئد داده میشود؟

حدود ۳۰۰ بورس تحصیلی در دسترس خواهد بود.

بورس تحصیلی برای مطالعات سطح فوق لیسانس یک یا دو ساله است و فقط برای برنامه های شروع شده در نیمه پاییز اعطا می شود.

به دانشجویان چه کشورهایی بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد؟

این برنامه برای دانشجویانی که درخواست بورسیه دارند به دو گروه تقسیم میشود. لطفا توجه کنید که اگر کشور شما در رده ۱ قرار گیرد، شما فقط می توانید در آن دسته بندی درخواست دهید.

رده ۱: شهروندان کشورهای زیر می توانند برای بورس تحصیلی در این دسته تقاضا بدهند:

افغانستان، بنگلادش، کامبوج، جمهوری دموکراتیک کنگو (کنیا)، اتیوپی، کنیا، لیبریا، مالزی، موزامبیک، میانمار (برمه)، رواندا، سومالی، سودان جنوبی، سودان، تانزانیا، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه.

تقریبا ۲۱۰ بورس تحصیلی برای گروه ۱ در دسترس خواهد بود.

رده ۲: برزیل، چین، کلمبیا، مصر، هند، اندونزی، آفریقای جنوبی و سوریه.

تقریبا ۵۰ بورس تحصیلی برای رده ۲ در دسترس خواهند بود

رده ۳: الجزایر، بوتسوانا، چین، مصر، هند، اندونزی، ایران، عراق، اردن، لبنان، لیبی، مراکش، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوریه، تونس، ویتنام، کرانه غربی و غزه و یمن.

تقریبا ۵۰ بورس تحصیلی برای رده ۳.

تا ۱۰ بورس تحصیلی برای دانشجویان آفریقای جنوبی و ۱۵ بورس تحصیلی برای دانشجویان سوریه اختصاص داده شده است.

بورسیه تحصیلی سوئد - انواع بورسیه تحصیلی در سوئد

انواع بورسیه های تحصیلی در کشور سوئد به شرح زیر است :

 • بورسیه تحصیلی Guest scholarship program : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مهمان در رشته زبان و ادبیات سوئدی در نظر گرفته شده است که دانشجویان کشورهای کم درآمد و جنگ زده مثل لبنان، غزه ، بوسنی و…در اولویت این بورسیه تحصیلی هستند که این بورسیه در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قابل دریافت می باشد .
 • بورسیه تحصیلی ویسبی (Visby) : این بورسیه مختص به داوطلبان کشورهای حوزه دریای بالتیک مثل استونی، لیتوانی و لاتویا و همچنین کشورهای بلاروس، اوکراین، روسیه و لهستان می باشد که سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را نیز شامل می شود.
 • بورسیه تحصیلی Swedish-Turkish program : این بورسیه فقط رشته های علوم اجتماعی مثل رشته های قضایی و حقوق را پوشش می دهد، همانطور که از نامش پیداست برای دانشجویان کشور ترکیه می باشد .
 • بورسیه تحصیلی که مختص دانشجویان کشورهای بلوک شرق اروپا مثل آذربایجان، بلاروس، گرجستان ، یوگسلاوی و…می باشد .
 • بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان پاکستانی که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه های سوئد پذیرش می گیرند.
 • بورسیه تحصیلی بین قاره ای سوئدی – آمریکایی با شرایط خاصی برای مدت ۲ تا ۴ هفته برای داوطلبان آمریکایی ارائه می شود.

انواع بورسیه تحصیلی سوئد - شرایط و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد

شرایط و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد به شرح زیر است :

 • بورسیه تحصیلی سوئد چالمرز (IPOET) : این بورسیه به شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / خارج از منطقه اقتصادی اروپا که ملزم به پرداخت شهریه برای شرکت در برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه چالمرز سوئد هستند ارائه شده است. بورسیه های تحصیلی تا ۷۵ درصد از شهریه را کاهش می دهند.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه گوتنبرگ سوئد : دانشگاه گوتنبرگ سوئد بورسیه تحصیلی خود را به متقاضیانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجبور به پرداخت شهریه اند ،می باشد. این بورسیه تحصیلی تنها شهریه برای دانشجو را پوشش می دهد .
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه هالمستاد سوئد : هر سال، دانشگاه هالمستاد سوئد تعدادی بورسیه را به دانشجویان واجد شرایط در خارج از اتحادیه اروپا ، خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که ملزم به پرداخت شهریه هستند ، ارائه می دهد . این بورسیه ها به برای برنامه های کارشناسی ارشد در هر رشته تحصیلی ارائه شده در دانشگاه هالمستاد هستند و تنها ۲۵٪ یا ۵۰٪ از هزینه تحصیلی را را پوشش می دهد و این مقدار از شهریه کسر خواهد شد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه جهانی کارلستاد سوئد : هدف از این بورسیه ، جذب دانشجویان با رزومه علمی بالا از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / خارج از منطقه اقتصادی اروپا (و سوئیس) می باشد که نیاز به پرداخت شهریه برای تحصیلات را تا حدودی مرتفع می سازد و بین ۲۵٪، ۵۰٪، ۷۵٪ یا ۱۰۰٪ از هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد.
 • بورسیه تحصیلی موسسه جهانی کارولینسکا سوئد : این بورسیه تنها هزینه شهریه پوشش می دهد و هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد، و تنها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه کریستیانستاد سوئد : این بورسیه تحصیلی تنها به شهروندان از خارج از اتحادیه اروپا / خارج از منطقه اقتصادی اروپا که ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل در دانشگاه کریستیانستاد هستند ، تعلق می گیرد و شامل کاهش کامل یا جزئی از شهریه می باشد .
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه لینه سوئد : بورسیه های تحصیلی دانشگاه لینه سوئد برای دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس هستند جهت تحصیل در دانشگاه لینه اعطا می شود و تا ۷۵ درصد شهریه را برای فرد فراهم می کند.
 • بورسیه های بین المللی لینشوپینگ : این بورسیه تحصیلی بین المللی برای حمایت از دانشجویان بین المللی با پتانسیل علمی قابل توجهی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا (و سوئیس) که برای تحصیل نیاز به پرداخت شهریه دارند می باشد و به صورت متوسط بین ۲۵، ۵۰، ۷۵ و یا ۱۰۰ درصد شهریه را کاهش می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی IPK دانشگاه اوپسالا سوئد : بورسیه های تحصیلی IPK دانشگاه اوپسالا سوئد به شهروندان یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اوپسالا دارند، تعلق می گیرد و هزینه تحصیل را پوشش می دهد اما هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه مالاردالن سوئد : هر سال،دانشگاه مالاردالن سوئد تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس که ملزم به پرداخت شهریه هستند برای دوره های کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می دهند و تا ۱۰۰ درصد شهریه را پوشش می دهد ولی هزینه های زندگی فرد را پوشش نمی دهد.
 • بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مالمو سوئد : بورسیه تحصیلی دانشگاه مالمو سوئد تنها برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد و به دانشجویان بسیار با استعداد که جزو شهروندان یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستند برای تحصیل در یک برنامه انگلیسی زبان در این دانشگاه اعطا می گردد و تمام هزینه شهریه را پوشش می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه مید سوئد : تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مید سوئد را دارند و ملزم به پرداخت شهریه هستند می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند و این بورسیه، شهریه را تا ۷۰،۰۰۰ یا ۲۵۰٫۰۰۰ SEK کرون بسته به نوع برنامه انتخاب شده کاهش می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد: دانشگاه اومئو سوئد تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ورودی از خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه اومئو دارند، ارائه می دهد و این بورسیه ها تا حدودی شهریه را کاهش می دهد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه اوربرو سوئد : کمک هزینه تحصیلی دانشگاه اوربرو سوئد برای دانشجویانی می باشد که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای تحصیل به این دانشگاه می آیند و ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل در این دانشگاه هستند. این بورسیه تحصیلی هزینه های کامل یا نیمه کامل شهریه را پوشش می دهد اما هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه اسکود سوئد : دانشگاه اسکود سوئد تعداد کمی کمک هزینه تحصیلی به دانشجویانی که در حال تحصیل کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستند ارائه می دهد و به صورت جزئی شهریه را کاهش می دهند.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه استکهلم سوئد : این بورسیه هزینه تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد را برای دانشجویان واجد شرایط پذیرفته شده برای دوره های کارشناسی ارشد از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس که ملزم به پرداخت شهریه هستند را پوشش می دهد. این دانشگاه هزینه های تحصیلی را تنها با بورسیه های خود پوشش می دهد .

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد

برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد باید مدارکی را به سفارت کشور سوئد ارائه دهید . در این مقاله لیستی از مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد را آماده کرده ایم .

 

 

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد به شرح زیر می باشد .

 • تکمیل فرم درخواست ویزا جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • دو قطعه عکس داوطلب با اندازه ۴×۶  ( تمام رخ ، رنگی ، زمینه سفید ، بدون روتوش )  جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد

 

برای اقامت در کشور سوئد ، می توانید مقاله اقامت در سوئد را مطالعه کنید .

 

 • نامه admission دانشگاه جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • یک سری فتوكپی از نامه admission دانشگاه جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • تکمیل فرم شماره 135011 ( فقط مختص افراد متاهل ) علاوه بر فرم 105031 جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • بیمه مسافرتی برای آن دسته از دانشجویانی که مدت تحصیل آنها یک سال و یا کمتر از یک سال است . جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد

 

برای مهاجرت به کشور سوئد ، مقاله مهاجرت به سوئد را نیز مطالعه کنید .

 

 • پاکت نامه به همراه تمبر که آدرس روی آن قید شده باشد . جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • فیش بانکی به مبلغ ۱٫400٫۰۰۰ ریال به حساب سپهر بانک صادرات شماره 0200317741000 به نام سفارت سوئد جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • اصل پاسپورت داوطلب جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد

 

برای تحصیل در کشور سوئد می توانید مقاله تحصیل در سوئد را مطالعه نمایید .

 

 • 2 سری فتوکپی گذرنامه ( از تمام صفحات به غیر از صفحات سفید ) جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • مدرک مالی نشان دهنده توان مالی متقاضی ( Bank Statement ) معادل ۷۳۰۰۰ کرون برای هر سال تحصیل که برای دوره دوساله فوق لیسانس برابر ۱۴۶۰۰۰ کرون (حدود 20 میلیون تومان) خواهد شد . ( در دو نسخه ) جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد

 

 

 

بورسیه تحصیلی سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

از شرایط خوب بورسیه تحصیلی سوئد این است که مبالغ و هزینه های کمک تحصیلی بسیار خوبی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر می گیرد . کشور سوئد جز کشورهایی که بسیاری از افراد آن را برای ادامه تحصیل در نظر می گیرند . دانشجویان می توانند در بهترین دانشگاه های سوئد بدون پرداخت هزینه تحصیل کنند . در این مقاله به طور مفصل درباره شرایط بورسیه تحصیل سوئد به طور کامل توضیح خواهیم داد .

 

 

بورسیه تحصیلی سوئد تحصیل در مقطع دبیرستان سوئد

کشور سوئد جز کشورهای بوده است که دارای کالج های معتبر بین المللی بوده است که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی در آن تحصیل کنند . هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان سوئد و کالج های سوئد مشابه هزینه های تحصیل در کالج های آمریکا و کانادا و یا انگلیس است و مبلغی سالیانه حدود 13 تا 15 هزار یورو که هزینه زندگی و تحصیل در سوئد را شامل می شود .

بورسیه تحصیلی سوئد تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد

  کشور سوئد جز معدود کشورهایی است که به زیبان انگلیسی در مقطع لیسانس تدریس می گردد . هزینه های تحصیل در سوئد در دانشگاه ها بین 10 تا 12 هزار یورو می باشد و دانشجویان تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد می توانند 10 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند و درآمد هرساعت 8 تا 10 یورو می باشد . طول دوره تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی  3 تا 4 سال می باشد .

بورسیه تحصیلی سوئد تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های معتبر سوئد نظیر دانشگاه های استکهلم، چالمرز، گوتنبرگ، لوند، اوپسالا، کی تی اچ در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان می باشند . برای دانشجویان تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد مبلغی حدود 2300 دلار به صورت ماهیانه در نظر گرفته شده است . افرادی که از دانشگاه های سوئد مدرک تحصیلی خود را دریافت نموده اند می توانند به راحتی از بورسیه تحصیلی سوئد استفاده کنند .  به دانشجویان مقطع فوق لیسانس در سوئد مجوز 20 ساعت کار در هفنه صادر شده است .  مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس در کشور شامل مدارک سوابق تحصیلی، مدارک تسلط به زبان انگلیسی( یا سوئدی )، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی میباشد.

بورسیه تحصیلی سوئد تحصیل در سوئد در مقطع دکترا

کشور سوئد براساس شرایط دانشجو می توانند فرصت بورسیه تحصیلی سوئد را دریافت کنند و طول دوره را برای دانشجویان تسهیل کنند .

تحصیل دکترا در سوئد به 2 صورت است :

 • از طریق بورسیه تحصیلی سوئد
 • هزینه تحصیل در سوئد را دانشجو شخصا پرداخت نماید .

شرایط بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا :

 • داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 • اخذ مدرک نشان دهنده بر تسلط کافی بر زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
 • یک استاد راهنما را انتخاب کنید که تز دکترا شما را پشتیبانی کند
 • داشتن مقالات بین المللی و تالیف کتاب و ...

مقاطع تحصیلی در سوئد

مقاطع تحصیلی در سوئد

مقاطع تحصیلی در سوئد

در این مقاله به معرفی مقاطع تحصیلی در سوئد می پردازیم .

 

 

مقاطع تحصیلی در سوئد – تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد

بیشتر رشته های دوره کارشناسی در کشور سوئد به زبان انگلیسی ارائه می شوند . طول دوره تحصیل کارشناسی در سوئد بین 3 تا 4 سال می شود . هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئد با توجه به رشته تحصیلی داوطلب متغیر است اما حدودا بین 10 هزار تا 12 هزار یورو می شود . دانشجویانی که در حال تحصیل کارشناسی در کشور سوئد هستند ، اجازه دارند در هر هفته 10 ساعت کار دانشجویی انجام دهند . با انجام کار های دانشجویی ، دانشجویان می توانند بابت هر ساعت کار بین 8 تا 10 دلار حقوق دریافت کنند . با درآمدی که دانشجویان از طریق کار های دانشجویی در سوئد کسب می کنند ، می توانند هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین نمایند . دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیل خود در مقاطع بالا تر در سوئد تحصیل نمایند و یا در کشور سوئد مشغول کار شوند .

 

مقاطع تحصیلی در سوئد – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در کشور سوئد بین 1 تا 2 سال می شود . هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای هر داوطلب متفاوت است اما در حالت کلی هزینه تحصیل فوق لیسانس در سوئد بین 10 هزار تا 12 هزار یورو می شود . دانشجویانی که دارای مقاله های بین المللی ، معدل بالا و رشته و دانشگاه تحصیلی مناسب باشند می توانند از بورسیه های تحصیلی فوق لیسانس در سوئد استفاده نمایند . دانشجویانی که در حال تحصیل کارشناسی ارشد در کشور سوئد هستند ، اجازه دارند در هر هفته 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهند . با انجام کار های دانشجویی ، دانشجویان می توانند بابت هر ساعت کار حداقل بین 7 تا 8 دلار حقوق دریافت کنند . مدارک تحصیلی داوطلب ، مدرک تسلط به زبان ، مدارک تمکن مالی داوطلب و مدارک سوابق تحصیلی داوطلب از مدارک لازم برای تحصیل فوق لیسانس در سوئد می باشد .

 

مقاطع تحصیلی در سوئد – تحصیل در مقطع دکتری در سوئد

برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئد داوطلبان به دو روش می توانند عمل کنند . در روش اول همانند تحصیل در مقطع فوق لیسانس وارد دانشگاه های سوئد می شوند و برای تحصیل خود شهریه پرداخت می کنند . در روش دوم دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی دکتری را دریافت کنند . با دریافت بورسیه دکتری داوطلبان در هر ماه حدود 2 هزار دلار به عنوان حقوق دریافت خواهند کرد . دانشجویانی که در حال تحصیل کارشناسی ارشد در کشور سوئد هستند ، اجازه دارند در هر هفته 30 ساعت کار دانشجویی انجام دهند . با انجام کار های دانشجویی ، دانشجویان می توانند بابت هر ساعت کار حداقل بین 8 تا 10 دلار حقوق دریافت کنند . برای دریافت بورسیه  و تحصیل دکتری در سوئد دارا بودن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر ، حداقل مدرک زبان آیلتس5/6 ، داشتن کتاب مقاله و ..... ازشرایطی است که داوطلب باید داشته باشد . اگر داوطلب همه موارد ذکر شده را داشته باشد قطعا شانس او بیشتر می شود .