درباره ما

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سالها تجریه و داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به سوئد و دارای بزرگترین بانک اطلاعات تحصیل در خارج از کشور میباشد اگر تحصیل در خارج از کشور هدف شماست غرور این انتخاب را با ما تجربه کنید.

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه لون

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه لون

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه لون

کشور اعطا کننده : نروژ-بلژیک
مقطع : دکتری
موضوع رشته / بورسیه : علوم اجتماعی
ارزش بورسیه : بورسیه کامل
دانشگاه اسلو :
دانشگاه اسلو به عنوان قدیمی ترین و پر افتخارترین دانشگاه کشور نروژ شناخته میشود که بیش از 28.000 دانشجو و 7.000 کارمند دارد. با طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی و جوامع تحقیقاتی شناخته شده بین المللی، دانشگاه اسلو از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. بزرگترین دانشکده علوم اجتماعی و انسان شناسی در اروپا, دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اسلو میباشد که در سال 1964 تاسیس شد و همان زمان فعالیت های بین المللی خود را آغاز کرد و محیط کاری وسیع و خلاقانه ای را برای دانشجویان خود محیا ساخت. دانشکده علوم اجتماعی هم اکنون یک برنامه دکتری ارائه میدهد که حدود 330 دانشجو میتوانند در آن مشارکت داشته باشند.
دانشگاه لون :
دانشگاه لون به عنوان بزرگترین دانشگاه هلندی زبان شناخنه میشود که بیش از 55.000 دانشجو در 15 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. حدود 1500 دانشجو دکتری در گروه علوم انسانی و اجتماعی در حال تحصیل میباشند که از این تعداد 170 نفر از آنها در دانشکده علوم اجتماعی مشغول هستند. هدف این دانشکده، کمک به کیفیت جامعه است و از طریق آموزش و تحقیقات، تحولات اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهد.
موسسه انسان شناسی در آفریقا (IARA) به بررسی چالش های سیاسی و اجتماعی مواجه با قاره آفریقا از طریق انجام کارهای میدانی، مشاهدات شرکت کنندگان، مطالعات موردی و تحقیقات تاریخی از دیدگاه انسان شناسی میپردازد.
خلاصه بورسیه:
دانشکده علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه اسلو با همکاری دانشگاه لون, از متقاضیان دوره دکتری در زمینه تحقیقات انسان شناسی و امنیت انسانی در مرکز مطالعات آفریقا به طول مدت 3 سال و بورسیه کامل, دعوت به عمل میاورد. متقاضیانی که موفق به دریافت این بورسیه میشوند, پژوهش خود را از اول سپتامبر 2018 آغاز میکنند.
موضوع پژوهش :
دانشگاه اسلو و لون پروؤه انسان شناسی و امنیت انسانی را در آفریقا به طور مشترک آغاز کرده اند. این پروژه یک پژوهش چند رشته ای است که توسط کنسرسیومی از چهار دانشگاه در ارشاس (دانمارک)، ادینبورگ (اسکاتلند)، لوان (بلژیک) و اسلو (نروژ) انجام شده است. . این کنسرسیوم با دانشگاهیان، متخصصین و فعالان با مهارت در درک و تقویت امنیت انسانی در آفریقا همکاری می کند. این برنامه کاندیداها را قادر می سازد بینش های بین رشته ای از مطالعات مردم شناسی، امنیت انسانی و آفریقا را به منظور توسعه ابزارهای تحلیلی برای فهم و کمک به تقویت امنیت بشر در آفریقا و فراتر از آن، ترکیب کنند. شبکه تحقیقاتی یک محیط کاری بین رشته ای و یک برنامه آموزش نوآورانه را ارائه می دهد که به دانش پژوهان این اجازه را میدهد تا دانش تخصصی در مورد موضوع تحقیقاتی خاص و همچنین مهارت های قابل انتقال را که می تواند در موسسات غیر آکادمیک استخدام شوند، بدست آورند. این دوره تحصیلات تکمیلی شامل یک سال کار میدانی در آفریقا, یک دوره 2 – 3 ماهه در یک شرکت غیر آکادمیک, مدارس تابستانی و زمستانی و 6 ماه داخل دانشگاه لون میباشد. این فرصت تحصیلی همچنین شامل حقوق و دستمزد های قابل توجه, امکان استفاده از مزایای بازنشستگی و همچنین کمک های مالی در راستای تحقیق, سفر, مشارکت و انتشار کنفرانس و کتاب میباشد. به زور کلی در این پروژه 16 دانشجو دکتری استخدام میشوند که شرایط متقاضیان توسط دانشگاه اسلو و لون مورد ارزیابی قرار میگیرد.
شرایط و مدارک لازم :
توصیه نامه
مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن
ارسال پایان نامه ارشد به زبان انگلیسی
دانش زبان انگلیسی در حد درک کامل مفاهیم و ارتباط کلامی
مهلت اقدام : 15 مارس 2018
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777