درباره ما

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سالها تجریه و داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به سوئد و دارای بزرگترین بانک اطلاعات تحصیل در خارج از کشور میباشد اگر تحصیل در خارج از کشور هدف شماست غرور این انتخاب را با ما تجربه کنید.

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه ادینبورگ

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه ادینبورگ

بورسیه دکتری علوم اجتماعی دانشگاه اسلو – دانشگاه ادینبورگ

کشور اعطا کننده : نروژ
مقطع : دکتری
موضوع رشته / بورسیه : علوم اجتماعی
ارزش بورسیه : بورسیه کامل
دانشگاه اسلو :
دانشگاه اسلو به عنوان قدیمی ترین و پر افتخارترین دانشگاه کشور نروژ شناخته میشود که بیش از 28.000 دانشجو و 7.000 کارمند دارد. با طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی و جوامع تحقیقاتی شناخته شده بین المللی، دانشگاه اسلو از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. بزرگترین دانشکده علوم اجتماعی و انسان شناسی در اروپا, دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اسلو میباشد که در سال 1964 تاسیس شد و همان زمان فعالیت های بین المللی خود را آغاز کرد و محیط کاری وسیع و خلاقانه ای را برای دانشجویان خود محیا ساخت. دانشکده علوم اجتماعی هم اکنون یک برنامه دکتری ارائه میدهد که حدود 330 دانشجو میتوانند در آن مشارکت داشته باشند.
دانشگاه ادینبورگ :
دانشگاه ادینبورگ به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان که در سال 2016 در رتبه 16 قرار گرفت. بزرگترین دانشکده این دانشگاه, دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی میباشد که به عنوان بزرگترین و موفق ترین دانشکده علوم اجتماعی در انگلستان شناخته میشود که به 6 موضوع و 17 مرکز تحقیقاتی سازمان یافته است. یکی از این سازمان ها, مرکز مطالعات آفریقا میباشد. دانشکده علوم اجتماعی ادینبورگ دارای 220 پرسنل میباشد که به صورت تمام وقت مشغول میباشند. همچنین بیش از 300 نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی و 500 نفر در سایر مقاطع, مشغول به تحصیل میباشند.
خلاصه بورسیه :
دانشکده علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه اسلو با همکاری دانشگاه ادینبورگ, از متقاضیان دوره دکتری در زمینه تحقیقات انسان شناسی و امنیت انسانی در مرکز مطالعات آفریقا به طول مدت 3 سال و بورسیه کامل, دعوت به عمل میاورد. متقاضیانی که موفق به دریافت این بورسیه میشوند, پژوهش خود را از اول سپتامبر 2018 آغاز میکنند.
موضوع پژوهش :
دانشگاه اسلو و ادینبورگ پروؤه انسان شناسی و امنیت انسانی را در آفریقا به طور مشترک آغاز کرده اند. این پروژه یک پژوهش چند رشته ای است که توسط کنسرسیومی از چهار دانشگاه در ارشاس (دانمارک)، ادینبورگ (اسکاتلند)، لوان (بلژیک) و اسلو (نروژ) انجام شده است. این کنسرسیوم با دانشگاهیان، متخصصین و فعالان با مهارت در درک و تقویت امنیت انسانی در آفریقا همکاری می کند. این برنامه کاندیداها را قادر می سازد بینش های بین رشته ای از مطالعات مردم شناسی، امنیت انسانی و آفریقا را به منظور توسعه ابزارهای تحلیلی برای فهم و کمک به تقویت امنیت بشر در آفریقا و فراتر از آن، ترکیب کنند. شبکه تحقیقاتی یک محیط کاری بین رشته ای و یک برنامه آموزش نوآورانه را ارائه می دهد که به دانش پژوهان این اجازه را میدهد تا دانش تخصصی در مورد موضوع تحقیقاتی خاص و همچنین مهارت های قابل انتقال را که می تواند در موسسات غیر آکادمیک استخدام شوند، بدست آورند. این دوره تحصیلات تکمیلی شامل یک سال کار میدانی در آفریقا, یک دوره 2 – 3 ماهه در یک شرکت غیر آکادمیک, مدارس تابستانی و زمستانی و 6 ماه داخل دانشگاه ادینبورگ میباشد. این فرصت تحصیلی همچنین شامل حقوق و دستمزد های قابل توجه, امکان استفاده از مزایای بازنشستگی و همچنین کمک های مالی در راستای تحقیق, سفر, مشارکت و انتشار کنفرانس و کتاب میباشد. به زور کلی در این پروژه 16 دانشجو دکتری استخدام میشوند که شرایط متقاضیان توسط دانشگاه اسلو و ادینبورگ مورد ارزیابی قرار میگیرد.
شرایط و مدارک لازم :
توصیه نامه
مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن
ارسال پایان نامه ارشد به زبان انگلیسی
دانش زبان انگلیسی در حد درک کامل مفاهیم و ارتباط کلامی
مهلت اقدام : 15 مارس 2018
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777