درباره ما

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سالها تجریه و داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به سوئد و دارای بزرگترین بانک اطلاعات تحصیل در خارج از کشور میباشد اگر تحصیل در خارج از کشور هدف شماست غرور این انتخاب را با ما تجربه کنید.

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

شهر لینشوپینگ (Linköping)

 

 

 

 

شهر لینشوپینگ (Linköping)

شهر لینشوپینگ یکی از شهرهای جنوبی در سوئد میباشد این شهر در استان گوتلندشرقی (Östergötland) قرار دارد. شهر لینشوپینگ مرکز فرهنگی سوئد  میباشد بدلیل سکونت اسقف های اعظم در زمانهای دور در این منطقه و وجود کلیساهای تاریخی. شهر لینشوپینگ پنجمین شهر بزرگ سوئد پس از شهرهای استکهلم،گوتنبرگ،مالمو و اوپسالا می باشد.

دیدنی های لینشوپینگ

۱-مرکز خرید این شهر در بخش شمالی هسته مرکزی شهر در منطقه ای به نام Tornby واقع شده است.همچنین میدان اصلی شهر میدان Stortorget نام دارد که بیشتر مراکز خرید،رستورانها و مغازه ها در حوالی این میدان واقع شده اند.

۲-قسمت قدیمی شهر یا Gamla Linköping که یکی از جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود و مجموعه بزرگی از خانه های قدیمی با معماری های یکصدسال قبل را تشکیل می دهد. در این منطقه می توانید آثار با کیفیتی از مجسمه ها،کاشیکاری ها،سفالها و صنایع دستی و چوبی را که در معرض خرید عموم هستند را ببینید و یا خریداری کنید. یک موزه بزرگ هم در فاصله کمی از این منطقه وجود دارد که Valla نامیده می شود و به صنعت راه آهن و کشاورزی سوئد اختصاص دارد.

نمایی از یک خانه کلاسیک سوئدی در منطقه قدیمی شهر Gamla Linköping

۳- دریاچه بزرگ روکسن Roxen که در شمال شهر لینشوپینگ قرار دارد که چشم اندارهای بسیار زیبایی برای تماشای پرندگان مهاجر می باشد.این دریاچه ۹۷ کیلومتر مربع وسعت دارد و عمیقترین نقطه آن هشت متر عمق دارد.

Roxen Lake

۴- موزه نیروی هوایی سوئد (Flygvapenmuseum) که در خارج از شهر قرار دارد و مجموعه ای از تجهیزات و هواپیماهای قدیمی از زمانهای جنگ جهانی اول و دوم در آن گنجانده شده است و قرار است در تابستان ۲۰۱۰ میلادی، بخش جدیدی از طرح توسعه این موزه افتتاح شود.

موزه نیروی هوایی Air Force Museum

۵- کلیسای مرکزی نوروشوپینگ یا Domkyrkan که در حدود ۸۰۰ سال قبل ساخته شده است و مقر اسقف های اعظم می باشد.

The Cathedral